Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey
Sürpriz: E L James'in milyon kopya satıp seriye dönüşmüş uyduruk erotik romansının kaçınılmaz beyazperde uyarlamasında kayda değer hiçbir şey yok. Aslında kitap için de film için de ne dense boş, eleştiri geçirmez ucuz hayal ticaretinden başkası değiller. Kırk iki yaşındayken on dokuzluk yakışıklı çıtır Aaron Taylor-Johnson'ı götürmeyi bilen Sam hanımefendiyi kafamda kötü bir yönetmen olmasının yanı sıra cinselliğe ve tene dair en ufak fikri olmayan frijit bir kadın olarak kurdum. Seks sahneleri ile stilize olmaya çalışıp bir şeye benzemeyen, şehvet vaat ederken deri göstermekten öteye gidemeyen kötü bir film Fifty Shades of Grey. Başta ve sonda iki uyduruk asansör sahnesi ile estetik duygu kovalayan yönetmeni eşekler kovalasın diliyorum.
Yıl: 2015
Yönetmen: Sam Taylor-Johnson
Senaryo: E.L. James (roman), Kelly Marcel (uyarlama)
Süre: 125 dk
Oyuncular: Dakota Johnson, Jamie Dornan, Jennifer Ehle, Marcia Gay Harden

 4 yorum

 1. Jamie aslında harika bir oyuncu, The Fall'u izlediğimden biliyorum oradamuhteşem oynuyor. Açıkçası filmi Dakota götürüyor, Jamie Christian karakterine gizem katması açısından biraz daha sönük kalmış gibi geldi bana.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Dizisiyle aldığı övgüleri okuyorum, burada sırf poz vermek için var zaten.

   Sil
 2. Hayal kırıklığı oldu beni için ama Jamie yi başarılı buldum ben o Grey havasını aldım sanki :))

  YanıtlayınSil
 3. Bence tamamen ön yargilar bunlar kitapta filmde muhtesemdi begenmeyen begenemz ama kotu berbat demek sacma, bir cok erotik barindiran filmler var herkes kafayi buna takmış bide kitabi okumadan yorum yapiyorsunuz ya...

  YanıtlayınSil