Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road
Yetmişini devirmiş George Miller'ın aksiyon ustası geçinen pek çoklarına arkasını gösterdiği, zıvanadan çıkmış bir punk western Mad Max: Fury Road. Su, benzin ve metalin insan hayatından çok daha pahalıya geldiği kozmik bir hurdalıkta, keşke ölsek demeye itecek koşullarda bir hayat mücadelesi buradaki. Ama film öyle bir gaz veriyor ki son anına kadar yaşamak isteten çılgın bir cehennem gezintisi sunuyor. Daha önce aksiyon için aksiyonun bu kadar güzel görselleştirildiğine tanıklık etmemişim. Hem Miller'ın bu operatik cinneti bunca pasın, kirin, curcunanın içinde bile insan özünü koruyor. Kadını yücelten, kurtuluşu onun elinde sunan vargısı takdirlik. Başta konvoy kovalamacalı aksiyonun içi boş gibi gelirken, bir hayat felsefesi sunacak raddeye geliyor film.
Yıl: 2015
Yönetmen: George Miller
Senaryo: George Miller, Brendan McCarthy, Nick Lathouris
Süre: 120 dk
Oyuncular: Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult, Hugh Keays-Byrne

 2 yorum

 1. Filmi beğenmişsin :) Gerçekten bir delilik senfonisi Mad Max. Bu yeni filmin konusunun, çok sevdiğim eski serinin devamı veya başı olmaması da güzel olmuş bence. Adeta "reboot" etmiş Miller. Zaten bu film tutarsa üç filmlik bir Mad Max projesi daha varmış kafasında. Ömrü yeter mi bilinmez :)

  Happy Feet'ler iyi para kazandırdı ve süper de oldu. Çünkü eski seri fazlasıyla düşük bütçeli ve b movie tarzındaydı. Yeni filmdeki "kum fırtınası" sahnesini normalde eski seride çekmek istemiş fakat parasızlıktan yapamamış. Bakalım inşallah gişede beklediğini bulur ve seri tam gaz devam eder :) Akademi'nin görmezden geleceğini düşünüyorum nedense. Teknik dallarda adaylıklar kazanır ama ödüle uzanacağına inanmıyorum. Keşke ama ödül alsa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok beğendim hem de :) O kadar keyifliydi ki bi' bir saat daha devam etse hayır demezdim, tam oralı olmuşken bitti. Eski filmleri de izlemek istiyorum, Miller devam etsin ben yine biletimi alırım :) Oscarlar içinse diyeceğim, umarım hoş sürprizler yaşarız.

   Sil