Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron
Marvel'in süper kahraman alemi filmler ve dizilerle neredeyse her yıl seyircisini öyle ya da böyle tatmin ediyor. Avengers taşkınlığı okuya izleye bir çeşit duyarsızlığa gark olmuş çizgi roman hayran kitlesini sayıya, müsrifliğe gaz vererek daha da fazlasıyla buluşturmayı vaat eden bir seri. Oradan buradan süper kahramanın pörtlediği, Amerika'nın yine dünyayı kurtardığı bir başka iyi adam - kötü adam anlatısı olarak Age of Ultron aslına bakarsanız ederinden fazlası olmaya çalışmıyor. Piyasasını iyi bilen, oyuncularının karizmalarına güvenen, yönetmenin aksiyon sineması bilgisinden medet uman sıradan bir patlamış mısır seyirliği bu. Yalnız burada ilk filmin taze hissettiren kendinin farkında komik bilgiçliği, sevimli ukalalığının yerinde yeller esiyor.
Yıl: 2015
Yönetmen: Joss Whedon
Senaryo: Joss Whedon
Süre: 141 dk
Oyuncular: Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson

 6 yorum

 1. bence hemen hemen diğer filmle aynı seviyede güzel bir süper kahraman filmiydi. sacarlet ve mark benimde filmin en sevdiğim karakterleri oldular.
  puanlama resimlerinde çok hoş olmuş. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bir süper kahraman filmi olarak işini gördüğüne katılabilirim, ancak ilk filmin kendine haslığını bunda bulamadım. Tuhaf aslında, ben ve bir Marvel filminden beklenti... :)

   Çok teşekkür ederim :-)

   Sil
 2. yeni öğrendim aaron, fifty shades of greyin yönetmeni sam taylow johnson ile evliymiş. O_o

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Fifty Shades of Grey için yazarken çıtlatmıştım ben biraz, ilginç bir kombinasyon, mutluluklar diliyoruz :D

   Sil
 3. "The Avengers: Age of Ultron" içini efeklerle doldurulmaya çalışılmış boş çuval.
  Filmde konunun ne olduğunu 10 ila 15dk içinde patlamalarla ve o görkemli mavi parıldamalarla öğreniyorsunuz. Konuyu öğrendikten sonra kafanızda deli sorular mantar gibi pörtlemeye başlıyor. Filmin doğasından gelen savaş sahneleriyle bir nebze soruların üzerine efekt serpiştirerek unutturmaya çalışıyorlar. Filmin ortalarında sizi esir alan efektler sonuna doğru sizi azat ediyor. Film için son sözlerin ise ruh yoksunu efekler garibetidir.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım artık bu süper kahraman filmlerini oldukları gibi kabul etmekten başka bir seçenek yok, ara sıra The Dark Knight gibiler gelir, hakettiği değeri veririz ;)

   Sil