Jurassic World

Jurassic World
Jurassic Park serisinin bu yeni filmi görsel vaatlerini yerine getirmenin dışında tematik anlamda hiçbir yenilik sunmayan, hikâyenin evrenine dair yeni bir kavrayış getirmeyen, serinin gişe getirisi umuduna sırtını dayamış aptal bir yapım. Steven Spielberg'ün o majestik ilk filminin hayal gücü tetikleyen hayret hissinden, nesli tükenmiş devasa canlılara duydurduğu saygı ve huşudan eser yok burada. Filmden aklımda kalabilecek sadece iki şey var. Biri Bryce Dallas Howard'ın topuklularıyla koşturup filmin alfa erkeğine bu aksiyonun başrolü benim diyebilmesi. İkincisiyse bir başka karakterin bu ilerici görünen cinsiyet politikasıyla ters düşen aşağılayıcı ölümü. Özene bezene sunulmuş bir koreografi var o karakterin ölümünün ardında. Yazan, hayal eden delice zevk almış, belli.
Yıl: 2015
Yönetmen: Colin Trevorrow
Senaryo: Rick Jaffa, Amanda Silver, Colin Trevorrow, Derek Connolly
Süre: 124 dk
Oyuncular: Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Ty Simpkins, Irrfan Khan

 5 yorum

 1. Uyyyh! :D
  İlk fragmanları seyrettiğimden beri tedirgindim. 90'lı yıllarda en sevdiğim film serilerinden biri olan Jurrasic Park'ın amatör cgi kullanımı ve korkunç oyunculuklarla (evet 2 dakikada belli oluyordu) mahvedildiği hissine kapıldım (o balığı yeme sahnesi nedir allasen). Ve gitmedim. Şu yazıdan ve daha öncesinde gördüklerimden sonra da gidip izlemem :D
  Hafiften de üzüldüm ama çünkü ben geçen senelerde ilk filmin 3D yeniden basımını dahi sinemada zevkle izlemiş birisiyim. Çok severim Park'ı ama kredisinin dolduğunun farkındayım. Hep aynı terane. Madem işletemiyorsnuz açmayın efendim şu parkı :D Salak gibi her defasında açıyorlar sonra da "tom sostom kontroldon çokto" diyip kaçışıyorlar. Neyse ya gene uzattım.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Jurassic World ile artık dan dun 3D gişe filmlerine tahammülümü tükettiğimi anladım, tavsiyem belki eski filmlerin hatrına daha sonra evde izlemen şeklinde olabilir ama cidden sinemada para verip iç acıtmaya gerek yok :-)

   Sil
 2. Jurassic World'ü Sinemada seyreden talihsizlerdenim çok madurum. Sözüm ona box office'de en çok seyredilip ve hasılat rekorlarını alt ediyor. Jurassic World'e bu sefer olayı ergenlerin gözünden yansıtmak istemişler. Bir dinazorun dna'sıyla oynayıp (raptor oluyor) güya çok zeki bir megazor yaratıp ordan yürümeye çalışmışlar. Filmden çıktıktan sonra kendimi çok aptal hissetim imdb 7,5 almış bence çok abartı bir puan bence puanı 5 olmalı oda ayıp olmasın diye (aman olursa olsun 4)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hislerinizi paylaşıyorum. Kafayı dışarıda bırakıp karşısına geçilecek bir film için bile fazlasıyla aptal olmuş Jurassic World.

   Sil
  2. Ayrıca IMDb'nin o ergenlerin elinde olduğunu da not düşeyim. Orayı çok ciddiye almamanızı tavsiye ederim.

   Sil