Goodnight Mommy

Goodnight Mommy
Bu Avusturyalı ilk film sanatçı ruhlu, atmosferik korku filmleri furyasının yeni gözdelerinden. Oyununu korku sinemasının kullanmayı pek sevdiği anne ve ikizler figürleri üzerinden kuran tekinsiz, gaddar Goodnight Mommy Michael Haneke'nin yüzüne ince bir memnuniyet tebessümü yayacak derecede sinir bozucu. Trajedisinden ve her anıyla bir şeyler ters gidiyor hissi veren atmosferinden başka pek bir numaraya da ihtiyaç duymuyor. Görsel dilinin imalı tavrına rağmen hikâyesiyle kartlarını açık oynamaktan çekincesi yok. Terör göz göre göre yaşanıyor ve film tüm gücünü olacaklara seyirci kalmanın vereceği ızdıraptan alıyor. Goodnight Mommy'nin illa bir numarası varsa bu, filmi çok ayrı telden çalan iki yarıya ayırmak olabilir. İlk yarı kısık ateşte pişen paranoya ise, ikinci yarı tüpü patlatan zalim bir manyaklık.
Yıl: 2015
Yönetmen: Severin Fiala, Veronika Franz
Senaryo: Veronika Franz, Severin Fiala
Süre: 99 dk
Oyuncular: Susanne Wuest, Lukas Schwarz, Elias Schwarz

 8 yorum

 1. Sanatçı ruhlu diyor, atmosferik diyor, korku diyor. Bir fena oldum şimdi :D İzliyorum hemen. Korku diye gittiğim (afişi öyle duruyordu sanki :p) ama teneke çıkan "Who Am I - Kein System ist sicher"den sonra bünyeye iyi gelecektir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğeneceğini düşünüyorum ;) Diğer filmi doğru düzgün bilmiyorum ben, Twitter'da adını okudum sanki birkaç kere, ama hiç ilgimi çekmedi.

   Sil
 2. bunu en kısa zamanda izleyim.

  YanıtlaSil
 3. Duymuştum ama izlemeye fırsatım olmamıştı... Bir kez daha karşıma çıktı işte... :)

  YanıtlaSil
 4. Ben de duymuştum bu filmi, merak da uyandırmıştı. İzlenecekler listemin en üstlerini revize ettim bu filmle..
  Deep sayesinde tanıdım sizi.Takibe aldım, en kısa sürede arşiv yazıları da tek tek okuyacağım inşallah.
  Benim de şirin bir bloğum var, ilginizi çekerse beklerim. Hem şimdi bir blog keşif etkinliğim de var, katılırsanız çok memnun olurum.
  Sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :) Yazıları tek tek okumayın, kafanıza estikçe uğrarsınız.

   Sil