Southpaw

Southpaw
Southpaw altı ay spora gidip şişmiş iri yarı bir klişe. Ve, hayır, taş vücutlu mankafa erkek seksapeli de yok. Bir umutsuz vaka. Daha önce hiç Fuqua filmi izlemediğim için bu boks melodramı kabahatinin ne kadarını ona yüklemeliyim emin değilim. Fakat sanırım yönetmen, filmografisinde bir tek Training Day'in (2001) varlığıyla böbürlenebilir. Bu tarz sporcu filmlerinin belli bazı formülleri takip ettiklerini göz ardı etmiyorum, ama uzun zamandır Billy Hope'un bu saçma sapan kefaret masalı kadar zorlamasıyla karşılaşmamıştım. Samanyolu TV filmlerinin günahkârları bile bu kadar çabuk düşmemiştir. "Ve Allah belasını verir" diye bir hikâye aracı gerçekten varsa, işlerken görmek için Southpaw izleyebilirsiniz.
Yıl: 2015
Yönetmen: Antoine Fuqua
Senaryo: Kurt Sutter
Süre: 124 dk
Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Rachel McAdams, Oona Laurence, Forest Whitaker, Naomie Harris, 50 Cent

 2 yorum

  1. Hoppaaaaa :D Ben sinemada izleyebilmek adına kırk takla atmıştım zamanında fakat yine de hiçbir insanı beraber gitmeye ikna edememiştim. Sonra da vizyondan kalktı. Bu yazıyı okuduktan sonra da izleyesim kalmadı gibi :( Jake de iyi oyuncudur halbuki o niye saçmalamış yahu, ayıp etmiş :D Nightcrawler'da neydi öyle adam.. Rachel'ı unutmuyorum <3

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. :-) Seveni de var Zihin ama izleyeceksen beklentini iyice düşür derim. Rachel McAdams fena değildi. Rol kısa, teşekkürsüz.

      Sil