Carl: Erkek Versiyon Carol


Çünkü ne, çünkü umut fakirin ekmeği, çünkü fantezi serbest. Todd Haynes'in Patricia Highsmith romanından uyarlanan lezbiyen aşk güzellemeli sinemasal esrikliği Carol'ı sevenimiz pek sevdi. Bakışlara ve dokunuşlara sığdırılmış bu tutku hikâyesi filmi izlediğimden beri acaba aynı vizyonerin elinde bir erkek versiyon olarak düşlemlenseydi nasıl olurdu diye düşünüyordum. Todd Haynes'in kuir duruşunun su katılmamış bir gay aşk masalına erkek perspektiften kazandırabilecekleri beni heyecanlandırıyor. Hem yeni bir projeden ziyade Carol'daki cinsiyetleri değiştirmek daha eğlenceli geldi. Başrollerimi seçip posterimi hazırladım: bayanlar baylar, Carl Aird ve Theodore Belivet ile tanışın. Neden bilmem an itibariyle hâletiruhiyem kadro seçiminde all English takılmak istediği için "Whoa. I'm an alien. I'm a legal alien. I'm an Englishman in New York" styla New York sahnemizi koruya da biliriz ya da okyanusun bu tarafında Londra'ya da taşınabiliriz. Eşi ve sıkı dostluğa evrilmiş eski aşkı da dönüştürdük mü tamam: Rachel Weisz ve Matthew Macfadyen dedim ben. Böyle bir projenin oyuncu seçimi size teslim edilse sizin seçimleriniz kimler olurdu?

2 yorum

  1. Carol filmini henüz izleyemediğim için bu konuda yorum yapamayacağım ama Michael Fassbender'i tutkulu bir eşcinsel aşkta izleme fikri hoşuma gitti. Bu rolü çok iyi oynar sanki.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Değil mi? Ben Jack O'Connell'a odaklanıp harekete geçmiştim aslında ama Michael Fassbender'ı böyle bir projede görme fikri fazlasıyla cazip geliyor. Olsun izleyelim. Lütfen.

      Sil