The Boy

The Boy
Tavan arası - yatak odası - banyo şeytan üçgeninden çıkmayı başaramayan bir korku gerilim girişimi daha. Oysa, matemini dipfrize atmış, ölenin yerini de temsili kuklayla doldurmuş perili köşk hikâyesi gayet ilginç, yaratıcı başlıyor. Ürkünç porselen bebek Brahms evlerden ırak. Yazık, kült takibi edinebilecek bu grotesk malzeme ne etkili bir korku filmi olabiliyor ne de kepaze bir suçlu haz seyirliği. Tamam bir Annabelle fiyaskosu değil belki, ama elindeki kartları açtığında hayal kırıklığının daniskasını yaşatıyor. Keşke az biraz mizah anlayışı olsaymış, keşke daha kitsch, daha bayağı takılsaymış demeden edemiyorum. Bir de artık son çeyrekte nanik yapan filmlerden fenalık geldi. Marifetini kabullenip üzerine sifon çekmeyecek babayiğit hani. Üzgünüm Brahms cezalısın, sana iyi geceler öpücüğü filan yok.
Yıl: 2016
Yönetmen: William Brent Bell
Senaryo: Stacey Menear
Süre: 97 dk
Oyuncular: Lauren Cohan, Rupert Evans, James Russell

 2 yorum

  1. AHAHAHAHA :D Annabelle de ne iğrenç filmdi ya.. The Boy'un fragmanlarını kaç defa sinemada gördüm ama vizyona sokmadılar galiba. Ya da ötelendi. Fragmanı aslında fena durmuyordu fakat anlaşılan pek olmamış. Zaten korku sinemasının kendini yenilemesi lazım. Bu türe gönül vermiş birisi olarak orjinal fikirler gerçekten çok az. The Conjuring 2 mesela. Neden çekiliyor, bilen söylesin. Para için çekiliyor sadece. Hep aynı terane dönüyor.

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. Brahms'la olur Annabelle'le asla :D Conjuring'in devamı içinse James Wan korku sinemasını ele aldı filmografi düzüyor işte.

      Sil