Me Before You

Me Before You
Warner Bros.'un, Emilia Clarke'ın varlığıyla Game of Thrones hayran kitlesinin de desteğini alan 2016 yaz hiti bir kez daha gösterdi ki genç yetişkinli trajik aşk masalları için tatlı servisleri gibi öncesinde ne yemiş olursak olalım karnımızda her zaman yer var. Bu medikal drama - romantik komedi karışımı da türdeşlerinin ayak bastı parası istemeyen jenerikleşmiş düsturlarından nemalanıyor. Kızımız ilginç moda anlayışlı bıcırıklığı, şeker kokulu arı maya hâlleriyle sevimli bir melekken oğlumuz zengin, yakışıklı bir GQ kapak erkeği eskisi. Eskisi çünkü artık kötürüm. Buradaki "güzel" insanların "güzel" aşkının ön koşulu refakat. Yalnız hikâyenin hisli anlarda müziğin sesini açan sentetik duygusallığına inanmayı bir an olsun keserseniz işiniz var. Bir kez göz devirdiniz mi gerisi çorap söküğü gibi gelir, benden söylemesi. Soru sormamalı: kız erkek rolleri değişse ne olurdu mesela, sonra bi' dakika bi' dakika engelliler için çok duyarsız değil mi bu film ya, yani bunca ayrıcalığa rağmen Will'in hayatı yaşanmaya değmezse hangi engellininki değer?.. En iyisi hiç kafa patlatmadan ötanazi şekerli bu kup vaniline kaşıkla dalmak. Sıcaklarda fena gelmiyor.
Yıl: 2016
Yönetmen: Thea Sharrock
Senaryo: Jojo Moyes (roman), Jojo Moyes (uyarlama)
Süre: 110 dk
Oyuncular: Emilia Clarke, Sam Claflin, Janet McTeer

 4 yorum

 1. Filmi sevdim. Oyuncular bence iyiydi ve rollerine uygundu. Özellikle Will karakteri çok başarılıydı. Filmle ilgili eleştirim filmin bütün güzel sahnelerinin fragmanda verilmiş olması. Fragmanı izleyen biri filmi izlemiş kadar olur.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Zararsız bir vakit öldürmelik işte. Fragman konusuna gelince nasıl bir şey izlediğini tahmin edebiliyorum, ben artık mümkün olduğunca uzak duruyorum onlardan.

   Sil
 2. Klişelerle dolu, her anı tahmin edilebilir . üstüne bir de E. Clarke ın aşırı abartılı oyunculuğu eklenince dibe vuran hasılat amaçlı izle unut filmi olmuş

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Az çok katılıyorum, daha fazlası olmaya çalışmayışı belki biraz olsun tahammül sebebi. Bu arada hakkaten, çok olmadı izleyeli neredeyse unuttum filmi.

   Sil