2018 Filmleri

2018 Filmleri Puan Tablosu
Mini Tablo
⓵ ⓶ ⓷ ⓸ ⓹ ⓺ ⓻ ⓼ ⓽ ⓾
The Ballad of Buster Scruggs. Coen Biraderlerden vahşi batının "manevi hijyen" panoraması. Özlü, buruk, matrak. Başkasının tabağından aşırılmış kısa hayatlar... Grandma Turner's finished.
Colette. Döneminin Fransız entelijansiyasının meşhur figürlerinden Colette. Kocasının adı altında üreten bir kadın sanatçı daha. Ne çok gerçek hikâye var böyle. Bildiklerimizi geçtim, ya bilmediklerimiz. Film beklediğimden iyi çıktı. Keira Knightley'e kostümlü drama verin zaten.
The Miseducation of Cameron Post. Anlamsızca sürdürdüğüm Chloë Grace Moretz nefretimi sona erdiren nazik ve içten bir LGBT anlatısı. Genç kadro o kadar cana yakın oynuyor ki onlarla birlikte ben de bu terapi(!) merkezine kapatılmak istedim.
Wildlife. Paul Dano’nun ilk yönetmenlik denemesi. Hüsranı içselleştirme çabasıyla buram buram tüten bir işlevsiz aile kasveti. Yangınlardan artakalan ağaçlara ayakta kalan ölüler denirmiş. Filmin yakalamak istediği ruh hâli bu olsa gerek ama bana fazla kavruk ve yabancı geldi.
In the Aisles. Bir toptancı marketin mutsuz çalışanlarını oynayan güzellerim Sandra Hüller ve Franz Rogowski'yi sevgili olarak görmek için izledim. Reyonlarda iki forklift sürdüler filan. İlk kahve molasını şebek gibi sırıtarak izlediğimi yadsımayacağım ama film çok zayıf.
Long Day's Journey Into Night. Benim için sinema bu değilin güzide örneklerinden biri kendisi. Aklınca formla oynadığını, sinema dilini dönüştürdüğünü sanan virtüöz bozuntularından çok sıkılıyorum. Cannes'da bu yıl kimselerin izlemediği en iyi filmmiş güya. İzleyemediği olmasın o.

 Yorum Gönder